Bâki Kalan Bu Kubbede Bir Hoş Sadâ imiş
Balkanlar - Trakya'nın Tek Internet Televizyonu
 
Yayında :
Klipler
 
 
Balkanların Sesi                    Bâkî kalan bu kubbede bir hoş 'sadâ' imiş                   SEDATV.NET                   Rumelinin Sesi                   SEDATV.NET                  
 

Yunan meclisinde gergin anlar

 

Ana muhalefet partisi Radikal Sol İttifakın (SYRİZA) milletvekilleri, ADAE Başkanı Rammos'un bir süredir gündemde olan dinleme skandalıyla ilgili meclisi bilgilendirme talebinin reddedilmesini protesto amacıyla salonu terk etti.

...SYRİZA Milletvekili Yorgos Katrugalos, iktidardaki Yeni Demokrasi Partisinin (ND) telefon dinleme skandalını gizlemeye çalıştığını belirterek, bugünkü tavırlarının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Parlamento için üzücü bir gün yaşandığını dile getiren Katrugalos, "ND, telefon dinleme skandalını ve bu skandalı örtbas etmeye çalışan Başbakanı sorumluluklarından uzak tutamayacak." görüşünü paylaştı.

SYRİZAdan yapılan açıklamada, gerçeğin mutlaka ortaya çıkacağı kaydedilerek, "Yunan halkı, Miçotakisin, kimi ve neden dinlediğini artık öğrenecek." ifadesi kullanıldı.

ADAE Başkanı Rammos, 17 Ocakta Meclis Başkanı Konstandinos Tasulas ile Kurumlar ve Şeffaflık Komisyonu Başkanı Thanasi Buraya mektup göndererek parlamentoda Kurumlar ve Şeffaflık Komisyonunun toplanması talebinde bulunmuştu.

Mektupta "Talep, kurumun (ADAEnin) yetki alanına giren, kamuyu ilgilendiren konularla ilgili olarak komisyonun bilgilendirilmesi ile ilgilidir." ifadeleri kullanılmıştı.

 

Yunan medyasındaki haberlerde Rammosun, başkanı olduğu ADAEnin, Yunanistan İstihbarat Teşkilatı (EYP) tarafından dinlenildiği iddia edilen siyasetçi, iş insanları ve gazetecilere yönelik yaptığı araştırmaların sonuçlarını paylaşmak üzere mecliste ilgili komisyonun kurulmasını istediği belirtilmişti.

 

KAYNAK: AA
 
Tarih       : 20 Ocak 2023
 
 

En iyi mobil görünüm için:

Telefonunuzda "Google Chrome" kullanınız. Uzun metinlerde en alttaki "Basitleşmiş görünümü göster" seçiniz.

Örnek seçim için tıkla!


Seda Tv, sedatv, tv seda, sedatv net, web tv izle, klip tv izle, trakya tv kanalı izle, ip tv izle, canlizle,edirnetv,kırklarelitv,tekirdagtv,balkantv,rumelitv,tv kanalı izle, internet tv izle, online tv izle, Seda tv izle,islam tv.dini belgesel,balkanla

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved |Copyright SEDATV © 2020

 SEDA TV  

 Baki kalan gök kubbede hoş bir seda imiş

 

 

 

Mobil Sürüme Geçiş